همه چیز در مورد اهرام مصر به صورت پاورپوینت

مطالب دیگر:
📝دانلود پاورپوینت تحلیل swot 📝دانلود پاورپوینت تئوری گراندد کاربرد آن📝دانلود پاورپوینت کسب و کار الکترونیکی چیست📝دانلود پاورپوینت معماری پایدار روستای ویونا📝دانلود پاورپوینت خلاقیت و نوآوری در زندگی کاری📝دانلود پاورپوینت فرآیند تحلیل شبکه ای anp📝پاورپوینت کتاب و درس روانشناسی یادگیری دکتر محمد پارسا📝پاورپوینت بررسی ساختمان چشم انسان ، بیماری ها و درمان📝پاورپوینت پیشینه افسردگی و راهکارهایی جهت درمان آن📝دانلود پاورپوینت انواع سقف های رایج بتنی📝دانلود پاورپوینت مدیریت استرتژیک پیشرفته 📝دانلود پاورپوینت نیم نگاهی بر مدیریت تغییر و نوآوری📝دانلود پاورپوینت معماری پارک سیتروئن📝دانلود پاورپوینت فناوری های نوین ساختمانی📝دانلود پاورپوینت تب و تشنج در کودکان📝دانلود پاورپوینت ماهی ها 📝دانلود پاورپوینت شگل گرایی در معماری معاصر📝دانلود پاورپوینت تاریخ باغسازی جهان📝دانلود پاورپوینت داروهای مورد استفاده در بیماری های گوارشی📝دانلود پاورپوینت GPS📝پاورپوینت مهندسی صنایع و جایگاه آن میان دانش ها 📝دانلود پاورپوینت بازاریابی صنعتی 📝پاورپوینت دوره آموزش آشنایی با طبقه بندی و ارزشیابی مشاغل 📝دانلود پاورپوینت اختلالات یادگیری 📝دانلود پاورپوینت مبانی مدیریت رسانه
اهرام,مصر,معماری,فرعون,قرآن,موجودات فضایی,ساخت|50465360|wda
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان همه چیز در مورد اهرام مصر به صورت پاورپوینتقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

عنوان فایل : همه چیز در مورد اهرام مصر


نوع فایل : پاورپوینت


توضیحات :


در حدود2هزار و630 سال قبل از ميلاد فرعون «جوزر» تصميم گرفت تا اولين هرم غول پيكر را به عنوان مقبره خود بنا كند. معمار و مغز متفكر طراحي اين مقبره غول پيكر، راهب و مجسمه ساز معروفي بنام ايم هوتپ (Imhotep) بود. مكان اين مقبره در10 مايلي شهر فينكس در محله ساكارا و61 متر بالاتر از شن هاي روان صحرا در كنار رود نيل تعيين و كار نقشه برداري، احداث كانال هاي آب و حمل سنگ هاي آهكي و گرانيت در فاصله900 كيلومتري از معادن آغاز شد.


هرم‌های مصری از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین سازه‌های بر جای مانده از تمدن مصر باستان هستند که نمادهای این تمدن نیز به‌شمار می‌روند. تعداد ۱۳۸ هرم شناخته شده تا سال ۲۰۰۸ در مصر موجودند که بیشتر آن‌ها آرامگاه فرعون‌ها و شهبانوهایشان در دوره‌های دودمانی کهن و میانه هستند.


نخستین هرم‌های ساخته شده در مصر در سقاره، شمال غربی ممفیس قرار دارند. قدیمی‌ترین این هرم‌ها، هرم جوزر است که مربوط به شاه جوزر از دودمان سوم می‌شود. هرم و مجموعه آرامگاه کنار آن توسط وزیر دانشمند جوزر، ایمهوتپ، طراحی و ساخته شدند و قدیمی‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط بشر از سنگ تراش‌خورده به‌شمار می‌روند.


نامدارترین هرم‌های مصری اما مجموعه اهرام جیزه هستند که در منطقه جیزه در حومه قاهره قرار دارند و از بزرگترین سازه‌های ساخته شده در تاریخ بشر به‌شمار می‌روند. این هرم‌های سه‌گانه تنها بناهای بازمانده از میان هفت عجایب جهان باستان هستند که هنوز بر جای مانده‌اند


فهرست :


مقدمه


اولین هرم


اسرار اهرام مصر


آزمایش در اهرام مصر باستان


نتایج آزمایش های انجام شده


چگونگی ساخت اهرام مصر باستان


عکس هایی از فایل :